Dlaczego warto wybrać meble stylowe?

Dlaczego warto wybrać meble stylowe klasyczne wyprodukowane nie we współczesnej fabryce, a w dawnej manufakturze?

661aMeble, dziś już stylowe, produkowane przez rzemieślników kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat temu są wykonane zupełnie inaczej niż dzisiejsze powtarzalne masowo produkowane wzory. Dawniej ludzie zwracali uwagę na wysoką jakość, trwałość, użyteczność. Dziś każdy dom czy mieszkanie wyglądają podobnie. Meble z tej samej linii produkcyjnej oklejone sztucznymi okładzinami. Drewno w większości dzisiejszych mebli stanowi co najwyżej szkielet, którego nie widać. Zazwyczaj są to gatunki iglaste łączone na metalowe zszywki lub wkręty obijane tkaninami lub też skóropodobnymi produktami.

Meble stylowe są wykonane z najlepszych gatunków drewna, pieczołowicie szlifowane, dokładnie łączone i klejone. Wysoka dbałość o detale, drobne elementy wykończeniowe, okleiny i forniry, naturalne powłoki ochronne to rzeczy które dziś uznawane są za bardzo ekskluzywne i tym samym bardzo drogie.

94aMebel stylowy jest niepowtarzalny, unikalny i w każdym wnętrzu odpowiednio dobrany będzie stanowił ozdobę. Meble stylowe są też dużo trwalsze niż współczesne wiórowe „imitacje” prawdziwych mebli drewnianych.

Mebel drewniany, stylowy ma swój niepowtarzalny styl, zapach, czasami będzie mile dla ucha skrzypiał, ma swoją historię i da się go naprawić! Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie aby w starą drewnianą ramę łóżka wpasować nowoczesny wygodny materac, a na stylowej komodzie postawić nowoczesny telewizor. Niewątpliwą ozdobą każdego domowego ale nie tylko biura będzie stylowy sekretarzyk lub ciężkie drewniane biurko z solidnymi szufladami, skrytkami i obszernym blatem.

Stylowe meble sprawdzą się więc w każdym wnętrzu i będą cieszyły właściciela oraz wprawiały w zachwyt gości.