Pielęgnacja mebli stylowych i antycznych.

Sposób konserwacji mebli zależy w dużej mierze od materiału z którego zostały wykonane lub zostały pokryte (np fornir).
Meble z litego drewna lub fornirowane polecamy konserwować odpowiednim środkiem – olejkiem do konserwacji mebli w kolorze jasnym lub ciemnym. Olejki te oferujemy w naszych salonach. Po ich zastosowaniu mebel nabierze połysku, znikną drobne rysy i otarcia. Po przetarciu olejkiem mebel należy pozostawić do wchłonięcia i przetrzeć suchą szmatką bawełnianą, która wchłonie nadmiar olejku.

Mebli bejcowanych nie wolno taktować wodą, meble lakierowane można przecierać szmatką nawilżoną wodą i pielęgnować środkami do ich konserwacji. Meble woskowane należy czyścić przy użyciu środków zawierających wosk aby je nabłyszczyć i odświeżyć.

Należy pamiętać aby przed nakładaniem jakichkolwiek środków na meble zawsze wyczyścić je z brudu, inaczej wetrzemy go w strukturę drewna. Zawsze należy bardzo ostrożnie traktować meble wodą w zasadzie nie należy stosować nić innego jak lekko wilgotną szmatkę bawełnianą. Czyszczenie mebli najlepiej przeprowadzić szmatkami bawełnianymi.

Do konserwacji skóry najlepiej użyć specjalnych środków zawierających również barwę zbliżoną do koloru mebla. Posiadamy w naszej ofercie środki w różnych kolorach pozwalające odświeżyć i przywrócić blask meblom skórzanym.

Zapraszamy do naszych salonów gdzie zawsze chętnie udzielimy Państwu podpowiedzi w jaki sposób meble wyczyścić, odświeżyć, zakonserwować.